Autor:
Pixabay

Signe Ivaski avalik loeng „Ajakirjanik kui inimene: emotsioonid ja motivatsioon“

Novembris jätkub meie avalike loengute sari. 9. novembril kl 16.1517.45 räägib enda teadustööst äsja Masaryki Ülikoolis järeldoktorantuuri läbinud ajakirjanduse lektor ja ajakirjandussotsioloogia teadur Signe Ivask.

Loe, mida Signe ise loengust kirjutab.

Arvamust, et ajakirjanik jääb igas olukorras inimeseks, oleme kuulnud korduvalt. Uuringute käigus leidsin, et kui ajakirjanikud võivad olla suhtluspartneritega inimlikud ja empaatilised, siis ennast kipuvad nad jätma tähelepanuta. Et töö nõudmistele vastu pidada, levib hulk soovitusi, kus see eriti esile kerkib. Näiteks soovitatakse ajakirjanikul kasvatada võimalikult kiiresti paks nahk, kuid samas ei ole see igas olukorras hea. Kui on halb olla, siis järelikult polnud sa piisavalt karastunud. Kas sind rünnati? Väga hea, järelikult tegid suurepärast tööd. Kas tunned end ähvardatuna, ohustatuna? Ära tunne, nad lihtsalt ähvardavad, mis sinuga ikka juhtub. Kasvata endale paks nahk! 

Ettekandes keskendun ajakirjaniku inimlikkusele: räägin emotsioonidest (sh paksust nahast) ajakirjanike ründamisel ning ajakirjanike emotsioonidest sõja kajastamisel, samuti põhjustest, miks on ajakirjanikud oma ametile tihtilugu truud. Ettekandes ei räägi ma ainult ajakirjanikuameti keerukusest, vaid ka sellest, mis hoiab selle ameti juures isegi pärast rasket perioodi. 

Loeng toimub õppehoone Lossi 36 ruumis 305. Kuulata saab ka Zoomi kaudu: https://ut-ee.zoom.us/j/93659566521?pwd=T1k5VTg0cEhLUGx5d0lpTWU3NU5BQT09.

Unsplash

Maria Murumaa-Mengel jagab teadlastele nippe sotsiaalmeedias tegutsemise kohta

Lossi 36 õppehoone droonivaatest.

Dekaanikandidaatide kohtumine sotsiaalteaduste valdkonna töötajate ja üliõpilastega

Ühiskonnateaduste instituudi konverents

Teaduskonverents „Ühiskondlikest väljakutsetest teadlase pilguga“